Facebook’un Bitcoin Satın Aldığı İddiaları Yalanlandı

Toplumsal medya devi Facebook hakkında bir müddettir Bitcoin aldığına dair tezler dolaşıyordu. Hatta bu doğrulanmamış söylenti, 28 Nisan’da Fox Business’a bile kendine yer buldu.

Fakat dün akşam saatlerinde kar beklentilerinin açıklandığı sırada Facebook, kripto para topluluğunun heyecanla beklediği Bitcoin (BTC) satın alımını konusunda rastgele bir ayrıntı paylaşmadı ve bu argümanların gerçek olmadığı anlaşıldı. Bu şimdilik şirketin Bitcoin’e yatırım yapmadığı yahut kamuoyuna Bitcoin ve kripto para odaklı bilgilerini vermek konusunda öbür planları olduğunu gösteriyor.

İleride Facebook tarafından bir Bitcoin satın alımı gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilemiyoruz lakin şu anda halihazırda Facebook kendi stablecoin’i (Diem) üzerine çalışmalarını yürütüyor. Facebook ile birlikte birçok şirket ve ülke kendi dijital parası üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Şirketlerin kripto paralar konusunda hazırlık yaptıkları bariz. Bununla birlikte birçok şirket rezervinde artık Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara yer vermeye başlamış durumda. Tesla ve MicroStrategy üzere büyük şirketler, kripto paraların genel kabulu konusunda çok büyük rol üstleniyorlar.

Yorum yapın