Galaxy S21 Modelinde WhatsApp Problemi Yaşanıyor

Galaxy S21 serisi, WhatsApp ile ilgili bir meseleyle karşı karşıya üzere görünüyor. Reddit ve Samsung’un resmi forumunda kimi Galaxy S21 kullanıcıları WhatsApp masaüstü üzerinden bir türlü ileti gönderememekten şikayet ediyorlar.

Bazı Galaxy S21, Galaxy S21 ve Galaxy S21 Ultra kullanıcıları, WhatsApp’ın masaüstü (ve web) uygulamasının akıllı telefonlarıyla olan irtibatının sık sık kesildiğini söylüyor. Temas kesildikten sonra, WhatsApp’ın masaüstü ve web uygulamaları “Telefon bağlı değil. Telefonunuzun etkin bir internet irtibatına sahip olduğundan emin olun” iletisini görüntülüyor. Yazışmalarını masaüstünden sürdüren ve WhatsApp’ı bilhassa iş için kullanan kullanıcılar için bu son derece rahatsız edici bir sorun.

Sorun pil optimizasyonunda olabilir

Bu sorun, Samsung’un telefonun ekranı kilitliyken kullanılmayan uygulamaları uyku moduna geçiren ve bu yüzden de uygulamanın gerçek vakitli bildirim alma yeteneğini engelleyen pil optimizasyon tekniğiyle ilgili olabilir. İrtibat kesilmesi sorunu genelde internet teması kararsız olduğunda yahut akıllı telefon uygulaması art planda kesildiğinde meydana geliyor.

Yorum yapın