Küçük Model Furyası Çok Uzun Sürmeyebilir

Şayet Apple’ın piyasadaki iPhone 12 serisinde yer alan iPhone 12 küçük modeli hoşunuza gittiyse ve küçük modellerin yıllarca devam etmesini bekliyorsanız, hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz epey yüksek görünüyor. Çünkü Apple, 2022 yılında tanıtacağı iPhone modellerinde – büyük ihtimalle iPhone 14’te – bir küçük model olmayabilir. Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bir teze nazaran, Apple’ın 2022’deki iPhone modelleri 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarında gelecek iki üst seviye modelin yanı sıra, tıpkı boyutlara sahip iki standart modeli içerebilir.

iPhone 13 serisinde ise bir küçük model olacağı neredeyse kesin. iPhone 13 serisinin, iPhone 12 serisi ile birebir yolu takip etmesi bekleniyor. Yani bir küçük model, bir standart model, bir Pro model ve bir de Pro Max model.

iPhone küçük’ün iptal edileceği tezi gerçek olsa bile, bu durum Apple’ın küçük iPhone’lardan vazgeçeceği manasına gelmiyor. Çünkü Apple’ın iPhone SE serisini devam ettireceğine tüm uzmanlar kesin gözüyle bakıyor.

 

Yorum yapın