Paravan Blog Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Paravan Blog Nedir, sorusuna kısaca yanıt vermek gerekirse; ana siteyi beslemek için bloglar oluşturma yöntemine dayanan bir backlink türüdür. Paravan blog çalışması, diğer backlink türlerinden çok daha farklı bir yöntem olmakla birlikte, doğru şekilde yapılması durumunda uzun vadeli, kalıcı ve kaliteli bir backlink türüdür. Bu içeriğimizde ise yazılı, resimli ve videolu bir şekilde Paravan Blog Nedir ve Kaliteli Paravan Blog Ağı Oluşturmanın Yöntemleri Nelerdir, sorularına yanıt vereceğiz.

Paravan Blog Nedir?
Paravan Blog Nedir?

Paravan Blog Nedir?

Paravan Blog, yukarıda yer alan resimdeki bir ağ oluşturarak ana siteyi tanıtım yazısı veya Footer link vasıtası ile besleme yöntemine dayanan bir backlink türüdür. Tier 2 ve Tier 3 gibi iki veya üç farklı katmandan oluşacak şekilde dizayn edilen farklı yöntemleri de mevcuttur. Görseldeki ağ Tier 1 yani tek katmanlı bir PBN ağını simgelemektedir.

Paravan Blog oluştururken internet üzerindeki anlatımlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Paravan Blog Ağı oluşturmak tamamen kişinin fantezisine kalmış bir durum olmakla birlikte ağı oluşturacak olan kişinin bütçesi de ağın yapısında önem arz etmektedir.

Ücretsiz Paravan Blog Servisleri Nelerdir?

Paravan Blog oluşturmak için .com, .net veya .org gibi ücretli alan adları almak zorunda değilsiniz. Ücretsiz Blog servisleri ile de paravan blog ağı oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz Paravan Blog Servisleri;

  • WordPress.com
  • Blogger
  • Wix
  • Tumblr

gibi ücretsiz servisler ağ oluşturulurken kullanılabilir. WordPress.com’a girdiğinizde hesabınız üzerinden birçok farklı isimde paravan blog oluşturabilirsiniz.

Paravan Blogları Besleyecek Bot Hizmetleri Nelerdir?

PBN’i beslemeniz, bu backlink yönteminde oldukça önemli bir konudur. Ağda yer alan sitelerin kalitesinin artması, ana sitenin kalitesine de katkı sağlayacağı için ağdaki tüm siteler için ücretli makale satın almak, çok ciddi bir bütçe gerektireceği için ağdaki siteleri beslemek için; Wbots.net, Botextra ve Safirbot gibi bot servislerini kullanmak zorundasınız.

3 Katmanlı Paravan Blog Ağı
3 Katmanlı Paravan Blog Ağı

Google News’in Paravan Blog Ağındaki Önemi

Yeni web sitelerine girilen içeriklerin index alması yani Google arama motorundaki sonuçlarda gözükmesi zaman alabilir. Bu yüzden bu süreyi kısaltmak adına ücretli bir şekilde WordPress tabanlı PNB’ler oluşturduysanız kesinlikle bu sitelere Google News Kaydı almalısınız.

Kaliteli Paravan Blog Ağı Oluşturmanın Yöntemleri Nelerdir?

Bu backlink türündeki temel prensip, ağdaki siteleri sürekli güncel ve güçlü tutmaktır. Ağda yer alan sitelere ücretli veya ücretsiz şekilde sürekli backlink almanızda fayda var. Yine ağdaki tüm sitelere günde bir tane de olsa içerik girmeniz, ağın kalitesini arttıracaktır. DA PA değeri olan .com, .net ve .org gibi ücretli alan adları kaydetmek ve bunlara Google News kaydı almakta ağdaki kaliteyi arttıracaktır. Yine ağda yer alan sitelerin Spam Score değerinin düşük olması ve C Class IP Hosting olması da ağın kalitesini arttıran durumlar arasındadır.

YouTube videomuzda Paravan Blog Nedir? Domain Seçimi Nasıl Yapılır ve Backlink Ağı Nasıl Oluşturulur gibi sorulara yanıt vermeye çalıştık.

Yorum yapın