PUBG FPS Arttırma Yöntemleri – 2021

PUBG FPS Arttırma Yöntemleri, birçok kişi tarafından araştırılan bir konudur. PUBG oyununun milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır ve oyunun tavsiye edilen sistem gereksinimleri de oldukça fazladır. Bu yüzden eski tip donanımlara sahip oyuncular PUBG oyununu oynarken düşük FPS sorunu ile karşılaşmaktadır. Bu içeriğimizde ise kolayca yapabileceğiniz birkaç ayar ile PUBG oyununda nasıl FPS arttırabileceğinizi açıklayacağız.

PUBG FPS Arttırma Yöntemleri

Oyunun yüklendiği temel iki donanım bulunmaktadır. Bu donanımlar; ekran kartı ve RAM’dir. Büyük haritalara sahip hayatta kalma oyunları (Rust gibi) RAM’e anlık olarak ciddi bir yüklenme gerçekleştirmektedir. Bu yüzden de 8 GB’ın altında RAM’e sahipseniz, oyunda yüksek FPS almanız oldukça zordur. RAM yükseltmek, FPS arttırmak için yapabileceğiniz ilk işlem RAM arttırmak olabilir. Tabi ki RAM arttırmadan önce anakartınızın desteklediği RAM miktarını da öğrenmelisiniz.

Driver Güncellemesi

Driver güncellemesi sadece PUBG’de değil, diğer tüm oyunlarda da geçerli bir FPS arttırma yöntemidir. Donanım şirketleri, ilgili donanımların daha verimli çalışabilmesi ve hataların giderilmesi için driver yani sürücü güncellemesi yayınlarlar. Sürücüleri sürekli olarak güncel tutmak, hem hataların önüne geçecek hem de ekran kartınızın oyunda daha fazla FPS almasını sağlayacaktır. Driver güncellemesi için ekran kartınızın adını arama motorunda aratabilir veya Driver Booster gibi programlar kullanabilirsiniz.

Isı Değerlerini Düşürmek

Birçok kullanıcının atladığı veya bilmediği bir konu da ısı değerleridir. Özellikle oyunlarda ekran kartı ve işlemci çok yüksek sıcaklıklarda çalışır. Bu yüzden de sıcaklık değerini düşürmek, FPS değerinizin artmasını sağlayacaktır. Bunun için masaüstü veya laptopunuzun fanlarını temizleyebilirsiniz. Yine işlemci macunu sürerek de işlemcinizin ve ekran kartınızın sıcaklık değerini düşürebilirsiniz.

PUBG FPS Arttırma Yöntemleri - Overclock Nasıl Yapılır?
PUBG FPS Arttırma Yöntemleri – Overclock Nasıl Yapılır?

Overclock (Hız Aşırtma) ile PUBG FPS Arttırma Yöntemleri

RAM belleğinizi arttırmanız mümkün değilse, mevcut donanımlarınızın GHz ve işlem boyutlarını daha da arttırabilirsiniz. Bu işleme hız aşırtma yani overclock adı verilmektedir. Overclock sonrası işlemci ve ekran kartları daha performanslı çalışmaktadır. Diğer yandan, mevcut donanımlar daha fazla ısınacaktır. Bu yüzden overclock yapmadan önce macun yenileme işlemini yapmalı ve daha büyük soğutucu fanlar kullanmalısınız.

Overclock işlemi zor bir işlemdir ve teknik bilgi gerektirir. Bu yüzden de anakart ve işlemci modelinizi Youtube platformu üzerinde aratarak donanımlarınızın nasıl overclock yapıldığını öğrenebilirsiniz. Bu işlem sonrasında donanımlarınızın kullanım süresi de düşecektir.

Bir önceki içeriğimiz olan Faster Chrome Nedir? – Chrome Hızlandırma Eklentisi adlı içeriğimize de ilgili bağlantıdan gidebilirsiniz.

Yorum yapın