Reels Akımına Reklam Desteği!

Toplumsal medya platformu Instagram, uygulamanın çabucak hemen her yerinde bulunan reklam özelliğini Reels için de sunacak. Firma bunun yanında reklamları çıkartmalara da entegre etmeyi test basamağına getirdi.

Instagram, platformdaki kısa görüntü özelliği olan Reels‘e reklam ekliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya nazaran, yeni özellik birinci olarak Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya‘da test edilmeye başlanacak. Kısa mühlet sonra da genişletilmiş bir biçimde büsbütün etkin olacak.

Instagram Reels Reklamları Çok Fazla Özellik Barındıracak!

Yayınlanacak reklamlar Reels‘ler üzere 30 saniye uzunluğunda olabilecek. Ayrıyeten dikey ya da tam ekran olmaları nedeniyle öykülerde den gelinen reklamlara benzerlik gösterecek. Lakin kıssalarda yer alan reklamların bilakis kullanıcılar, Reels‘de gördükleri reklamlara yorum yapabilecek, beğenebilecek, kaydedebilecek ve paylaşabilecek.

Firmanın gelirlerini reklamlar etrafında şekillendirdiği düşünüldüğünde, Reels reklamları şaşırtan gelmiyor. Fakat Instagram‘ın gerçek içerikler ortasına sıkıştırılmış reklamlarla kullanıcıları uygulamadan soğutması mümkün. Çünkü Instagram’ın lideri Adam Mosseri, Ocak ayında bu özellikten şad olmadığını belirtti.

Facebook da önümüzdeki haftalarda içerik oluşturucular ve reklamcılar için sunulacak olan Facebook kıssaları için yeni çıkartma reklamlarının ön izlemesini yaptı. Şirket, çıkartmaların yalnızca şirin görüneceğini, lakin bir eser satın almak için bunlara dokunulacağını geçtiğimiz ay duyurdu. Kelam konusu çıkartmalardan içerik oluşturucular da hisse alabilecek.

Yorum yapın