Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri 2021

Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri içeriğimizde dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından olan Chrome’da çalışan ücretsiz VPN eklentilerinin tanıtımını yapacağız. VPN Nedir ve Chrome Eklenti Nasıl Yüklenir, gibi soruların yanıtlarını da içeriğimizde bulabilirsiniz.

VPN Nedir?

Sanal özel ağlar anlamına gelen VPN, Virtual Private Network kelimelerinin bir araya gelerek oluşturduğu teknik bir terimdir. VPN sadece yasaklı web sitelerine erişmek için değil aynı zamanda kişisel verileri kullanmak içinde kullanılmaktadır. Günümüzde iş dünyası tarafından tercih edilen VPN servisleri genellikle ücretli araçlardır. Diğer yandan Chrome web tarayıcısında ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri bulunmaktadır.

Chrome Eklenti Nasıl Yüklenir?

Chrome Web Mağazası kelimesine tıklayarak Chrome’un eklenti mağazasına giriş yapabilirsiniz. Sol üst kısımda yer alan arama kutusuna “VPN” kelimesini yazdığınızda ücretsiz eklentiler listelenmektedir. Listelenme sağlandıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Diğer Uzantılar” bölümüne tıklayarak VPN hizmeti veren eklentilerin hepsini listeleyebilirsiniz.

Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri
Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri

Zenmate – Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri

ZenMate ücretsiz VPN eklentisi sayesinde IP adresinizi gizleyerek kimlik bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Yine bu eklenti sayesinde yasaklı web sitelerine kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. ZenMate, Chrome üzerinde en çok indirilmeye sahip uygulamaların başında gelmektedir.

Touch – Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri

Chrome web mağazası üzerinde 70 binden fazla yoruma sahip bu eklenti de mağaza da en çok kullanılan eklentilerin başında gelmektedir. Eklenti sayesinde engelleri kaldırabilir ve güvende kalabilirsiniz.

Browsec – Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri

Browsec eklentisi Rusya merkezli bir eklentidir. Diğer VPN servislerine oranla daha hızlı sunuculara sahip bu eklentide 100 Mbit/sn’ye kadar hıza ulaşabilirsiniz. Ücretsiz servisinde ise; Hollanda, Singapur, ABD ve İngiltere gibi ülkeler bulunmaktadır.

Hotspot Shield Ücretsiz VPN

Hotspot şirketi VPN servisleri konusunda profesyonel bir yazılım şirketidir. Şirketin bu alanda ürettiği yazılımlar dünyada en çok kullanılan yazılımlar arasındadır. Chrome eklentisi olarak çalıştırabileceğiniz Hotspot Shield VPN servisi 2 milyondan fazla aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Betternet VPN Servisi

Chrome web mağazası üzerinde 1 milyondan fazla aktif kullanıcının kullandığı Betternet VPN Servisi de en çok kullanılan Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri arasında yer almaktadır. Eklentide; İsveç, İngiltere, Danimarka, Fransa, ABD, Hollanda ve Kanada gibi ülkelerin sunucuları mevcuttur.

Xiaomi Sertifika Kaldırma bağlantısından da ilgili konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın